Narty

Słowackie Tatry są idealnym miejscem na spędzenie ferii zimowych, szczególnie jeśli jesteśmy miłośnikami sportów zimowych. Jeśli stronimy od zabawy zimą na świeżym powietrzu, to raczej nie mamy czego szukać w górach. Ciężko sobie wyobrazić spędzanie ferii w górach bez jazdy na nartach lub na snowboardzie.

Za słowacką granicą znajdziemy kilka interesujących ośrodków narciarskich. Są one idealnym miejscem szczególnie dla początkujących narciarzy, ponieważ stoki nie są przepełnione turystami (jak ma to miejsce w Zakopanem) oraz jest wyznaczonych wiele miejsc (niewielkich wzniesień) wprost idealnych do rozpoczęcia przygody z nartami.

narty słowacja

Jeśli chcemy pierwszy raz szusować na nartach, to koniecznie powinniśmy skorzystać z pomocy instruktora. Tylko pod jego okiem będziemy mogli bezpiecznie opanować podstawowe techniki jazdy na nartach. Lepiej nie ryzykować z nauką jazdy na nartach, którą proponują nam nieco bardziej doświadczeni znajomi. Z całą pewnością instruktor lepiej przygotuje nas do wszelkich sytuacji, które mogą przytrafić się nam na stoku. Koszt wynajęcia instruktora jest dość spory (ceny podobne do tych w Zakopanem), więc z usług instruktora warto korzystać jedynie na samym początku. Gdy nabierzemy już trochę wprawy i dość pewnie będziemy się czuć z nartami na nogach nie będziemy musieli wydawać wielu pieniędzy na dalsze pogłębianie naszych umiejętności. Z pomocą przychodzą nam przeróżne filmy instruktażowe, które znajdziemy w sieci.


Uwielbiasz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu? Teraz masz szansę wyciskać z każdego treningu maksimum możliwości. Wystarczy, że zaopatrzysz się w opaski kompresyjne (na udo, łydkę lub ramię), które poprawią krążenie krwi w Twoim organizmie, a co za tym idzie dotlenią Twoje mięśnie podczas morderczego wysiłku. Opaski uciskowe oraz różnego rodzaju artykuły dla biegaczy możesz znaleźć na portalu compressionzone.pl.


Żeby potrenować jazdę na nartach wcale nie musisz wybierać się na Słowację, czy nawet na południe Polski. Wystarczy, że zdecydujesz się na narty biegówki (biorąc przykład z Justyny Kowalczyk), a zimą będziesz mógł trenować praktycznie w każdej części naszego kraju. Będziesz miał świetną okazję do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a na dodatek będziesz mógł zaprząc swoje mięśnie do porządnego wysiłku. Dzięki temu nie tylko poprawisz swoją kondycję, wydolność swego organizmu, ale także nie będziesz musiał martwić się o powiększenie oponki wokół Twojego pasa w trakcie zimy. Jeśli w Twojej okolicy brakuje ciekawych tras, na których mógłbyś porządnie się wyszaleć, to koniecznie zdecyduj się na podróż na Mazury. Trasy wijące się pomiędzy pięknymi jeziorami, biegnące przez lasy i puszcze przypadną do gustu każdemu turyście - przekonaj sie o tym na własnej skórze. Już w nadchodzące ferie zimowe odwiedź Folwark Łękuk, który stanowi idealną bazę wypadową dla turystów uwielbiających bieganie na nartach.