Porównanie z Zakopanem

Wczasy w którejkolwiek turystycznej miejscowości na Słowacji (nawet tak popularnej jak Tatrzańska Łomnica) zdecydowanie różnią się od wypoczynku w Zakopanem. Jak już wcześniej zostało wspomniane czas na Słowacji płynie jakby wolniej, nikomu nigdzie się nie spieszy. Nawet najpopularniejsze miejscowości turystyczne na Słowacji nie są oblegane przez turystów, tak jak jest to w przypadku Zakopanego. W tej polskiej miejscowości niezależnie od sezonu spotkamy tłumy turystów. Dodatkowo większość z nich nie jest prawdziwymi podróżnikami, żądnymi przygód, którzy przyjechali zdobywać górskie szczyty, oddychać świeżym, górskim powietrzem. Ci ludzie szukają jedynie jarmarcznych rozrywek na najniższym poziomie. Zamiast oderwać się na urlopie od miejskiego gwaru i niezdrowego trybu życia, to również tutaj, na wczasach, dają upust swoim najgorszym nawykom. Bez problemu dostrzeżemy na Krupówkach wiele osób szukających fast-foodów czy taniego piwa. Czy o to chodzi podczas wyjazdu w góry? Czy osoby, którym góry kojarzą wyłącznie z Krupówkami rzeczywiście wiedzą czym są góry? Czy wiedzą jakie to wspaniałe uczucie zdobyć górski szczyt - być chociaż przez chwilę ponad chmurami?

Żeby wyobrazić sobie jak Krupówki są oblegane przez turystów wystarczy tylko spojrzeć na poniższe zdjęcia. Pierwsze z nich było wykonane latem na drodze prowadzącej na Krupówki, dwa kolejne przedstawiają już same Krupówki (zimą i latem).


droga na krupówki


krupówki zimą


krupówki latem


Jeśli chcemy naprawdę wypocząć na urlopie, to lepiej Zakopane omijajmy szerokim łukiem, nawet w innych miejscach Polski znajdziemy równie ciekawe miejsca, bardzo rzadko odwiedzane przez turystów.

Jeśli mieszkasz na południu Polski, to na wyprawę na Słowację możesz wybrać się nawet skuterem. Wyjazd wraz z paczką znajomych na skuterach (tylko z niezbędnym bagażem) może być świetnym przeżyciem. Jeśli Twojemu jednośladowi przydałby się remont albo przynajmniej przegląd techniczny, to koniecznie sprawdź tutaj naprawianie skuterów Warszawa.


Żeby zobaczyć jak oblegane są Krupówki możecie też zerknąć na poniższy film