Przejazdy

bus Prawdopodobnie jedynym minusem pobytu na Słowacji w porównaniu do Zakopanego jest dość mizerna sieć połączeń komunikacyjnych pomiędzy poszczególnymi miejscowościami turystycznymi.

W Polsce mamy do dyspozycji busy, którymi z Zakopanego za naprawdę niewielkie pieniądze (3-4 zł) dojedziemy praktycznie do każdego ciekawszego pod względem turystycznym miejsca w obrębie 20 kilometrów. Warto w tym przypadku szukać noclegu na obrzeżach Zakopanego lub nawet w pobliskich miejscowościach. Nie musimy się martwić o transport a ceny noclegów będą o wiele niższe niż w centrum Zakopanego (jeśli dobrze poszukamy to zapłacimy mniej niż 30 zł za noc).

Na Słowacji brakuje właśnie takich busów - środka transportu, na który nie trzeba czekać i którym można dojechać w każde interesujące miejsce.

Pomiędzy wszystkimi miejscowościami leżącymi u podnóża Tatr Wysokich kursuje elektricka. Jeździ ona jednak dość rzadko (raz na godzinę) więc czasem zmarnujemy sporo naszego urlopu na czekanie na przystanku. Dodatkowo bilety nie są tanie, a kontrole zdarzają się niemal podczas każdego przejazdu. W tym przypadku nie warto ryzykować, lepiej zawsze mieć bilet. Jeśli wybieramy się na dłużej warto kupić 7-dniowy bilet. Jeśli jesteśmy studentami, to zawsze pamiętajmy, że przysługują nam zniżki. Za 7-dniowy bilet zapłacimy wówczas 14 euro.