Stary Smokovec

Jednym z najlepszych miejsc, gdzie możemy wynająć nocleg podczas naszych wczasów w Tatrach Wysokich jest Stary Smokovec. Tutaj znajduje się jeden z głównych dworców elektriczki i właśnie tutaj krzyżują się wszystkie poszczególne linie. Ze Starego Smokovca w dość krótkim czasie dotrzemy do Strbskiego Plesa, Tatrzańskiej Łomnicy, Popradu czy Jaskini Bielańskiej. Oprócz elektriczki możemy skorzystać z podjazdu busem. Mniej więcej co godzinę kursują stąd busy do Zakopanego (po trasie mijamy Tatrzańską Łomnicę oraz Jaskinię Bielańską). Natomiast w przeciwnym kierunku busem możemy dojechać do Popradu.

Stary Smokovec - przystanek


Wynajmując pokoje w Starym Smokovcu (szczególnie zimą) będziemy mogli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ze Starego Smokovca pieszo w ciągu zaledwie kilku minut dotrzemy do ośrodka narciarskiego w Jakubkovej Luce oraz na Hrebienok. Nie będziemy musieli wcale czekać na przyjazd elektricki. Jeśli zdecydujemy, że całe ferie spędzimy tylko jeżdżąc na nartach, to nie ma sensu wynajmować noclegu w innej miejscowości. Wówczas wiele czasu zmarnujemy na dojazdy elektricką i na dojścia do odpowiednich przystanków. Mieszkając w Starym Smokovcu w ogóle nie będziemy musieli kupować biletu na elektrickę (14 euro zostanie w kieszeni).

Przez problemy z osteoporozą zrezygnowałeś z wyjazdu w góry? W takim razie powinieneś czym prędzej odwiedzić jedną z aptek (może być internetowa) i zainteresować się takim produktem jak Orthomol Osteo.