Tatralandia

Odwiedzając Słowację warto wybrać się do największego w tej części Europy aquaparku - Tatralandia. Aquapark znajduje się w miejscowości Liptovsky Mikulas, położonej u podnóża Tatr w pobliżu drogi autostrady prowadzącej z Popradu do Rozemberoku.

Całodniowy wstęp do aquaparku kosztuje 19 euro, cena biletu studenckiego wynosi 16 euro.

Poniżej muzeum mijane po drodze do Tatralandii:

Muzeum przy Tatralandii


W tym parku wodnym znajdziemy wiele przeróżnych basenów z różnymi rodzajami wody (różna temperatura wody- nawet do 38 stopni) oraz wieloma atrakcjami (grzybki wodne, bicze wodne, jackuzzi, wellness, wodne huśtawki, itp.). Do dyspozycji mamy aż 9 ogromnych basenów, z których 4 są kryte. Basen Action Pool przypadnie szczególnie do gustu osobom, które uwielbiają aktywność fizyczną i różnego rodzaju wyzwania. Będziemy mieć na przykład możliwość przejścia specjalnego toru przeszkód przeskakując z jednego pontonu na drugi.

Najbardziej obleganymi elementami parku wodnego są oczywiście... zjeżdżalnie. Znajdziemy ich tutaj aż 30. Najdłuższe z nich mają długość około 150 metrów, najbardziej strome pozwalają się przemieścić z wysokości czwartego piętra na sam dół w ciągu 3 sekund. Wiele zjeżdżalni jest przeznaczonych tylko dla odważnych osób. Możemy na przykład zjeżdżać w zupełnych ciemnościach (zjeżdżalnia Czarna Dziura) lub trafić na zjeżdżalnie, które potrafią porządnie wykręcić człowieka (np. Twister). W Tatralandii mamy ogromny wybór przyrządów do zjeżdżania: pontony jedno-, dwu- i trzyosobowe, specjalne maty. Warto odwiedzić zjeżdżalnie, w której zjeżdża się w trójkę (każdy plecami do siebie) - Trio.

Tatralandia jest idealnym miejscem do spędzenia niesamowitego dnia z całą rodziną. Nasze dzieci będą nam wdzięczne za wybranie tak ogromnego aquaparku.

Do Tatralandii są organizowane wycieczki jednodniowe z Zakopanego - naprawdę warto skorzystać.

Sprawdźcie jak można się świetnie bawić w Tatralandii:

Marzy Ci się nieco dłuższa i bardziej egzotyczna wycieczka? Już teraz odwiedź portal internetowy wspolnota2000.com.pl i sprawdź wycieczki do Azji.