Tatrzańska Łomnica

Bardziej doświadczone osoby w jeździe na nartach mogą się wybrać do Tatrzańskiej Łomnicy. Tam na pewno nie będą się nudzić. Możemy tutaj szusować po najwyżej położonych trasach narciarskich na Słowacji. Znajdują się tutaj również bardzo nowoczesne wyciągi narciarskie - na dużych kanapach mieści się jednorazowo aż 8 osób. Dodatkowo widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli pozwala nam na to budżet, to możemy zdecydować się na wjazd dwiema kolejkami na jeden z najwyższych szczytów Tatr Wysokich (dokładnie plasuje się on na drugim miejscu, zaraz za Gerlachem) - Łomnicki Szczyt, który wznosi się na wysokość 2634 m n.p.m.

Po drodze mijamy Skalnate Pleso czyli Łomnicki Staw, który znajduje się na wysokości 1751 m n.p.m. Staw zajmuje powierzchnię ponad jednego hektara, lecz jego wielkość oraz głębokość zależą od opadów. Czasem zdarza się, że staw całkowicie wysycha. Dookoła stawu prowadzi ścieżka, z której roztacza się przepiękny widok, jest to idealne miejsce na romantyczny spacer. Tuż obok stawu znajduje się górski hotel, który z dołu wygląda jak forteca oraz stacja kolejki.

Zrezygnowałeś z wyjazdu w góry ze względu na problemy z sercem? Co jakiś czas odczuwasz kołatanie serca i boisz się podejmować jakikolwiek wysiłek żeby nie nabawić się poważniejszych dolegliwości? Przede wszystkim powinieneś zgłosić się do lekarza kardiologa. W obecnych czasach przeprowadzenie specjalistycznych badań, które z dużym prawdopodobieństwem wykryją przyczyny zaburzeń pracy twojego serca i pozwolą na podjęcie odpowiednich działań, nie wiąże się ani z dużymi kosztami, ani też z jakiegoś rodzaju wyrzeczeniami. Badanie holtera można przeprowadzić we własnym mieszkaniu przy użyciu urządzenia przypominającego swym wyglądem smartfona. Badanie może trwać nawet 28 dni.